04 kwietnia 2014

Adsu - nowe brzmienie.

Powoli, ale ustawicznie zmierzamy się z nowym brzmieniem w zespole. Jest to wynik pracy wszystkich członków grupy. By to zrealizować czeka nas jeszcze dużo pracy, ale pierwsze jaskółki na tyle dla nas są obiecujące, że jesteśmy bardzo dobrych myśli. Jeśli ktoś będzie szukał starego adsu na nowej płycie, to pewnie się doszuka, ale na pewno nie będzie to mocno dostrzegalne i na pierwszym planie. Wreszcie doczekałem się zespołu, który pracuje, podaje pomysły i "walczy" o nie z innymi muzykami ;).

Zwykle jest tak, że słuchacze chcieliby mieć zespół taki sam, albo może podobny na każdej płycie. Ludzie lubią coś do czego się już przyzwyczaili, coś co oswoili w swoich umysłach. Z artystami jest nieco inaczej. Lubią zmiany. Szczególnie dotyczy to sfery ich działalności artystycznej. Powtarzanie tego samego, to nie jest sztuka w sensie artystycznym. Porównałbym to raczej do pracy w fabryce i wytwarzania takich samych produktów. Tam jak najbardziej takie działanie ma sens.

Oczywiście nie chciałbym tu straszyć, że starych rzeczy nie będziemy grać lub, że będą zmienione nie do poznania. Dla słuchacza trzeba mieć szacunek, bo to Wy dajecie nam energię na koncertach. Dzięki Wam, chce nam się grać koncerty, a nie tylko spędzać czas na twórczych próbach we własnym gronie. Po prostu nowe rzeczy będą nieco inne. Charakter zespołu jednak będzie zachowany. A co będzie w rzeczywistości, to czas pokaże. ;)

Poniżej nowy członek grupy, który też ma decydujące znaczenie na zmianę charakteru naszych utworów. Producent nazwał go "Rdzeń Sztuki" (artcore).


Brak komentarzy: